70 lat MAG

Poznaj naszą niezwykłą historię.

28.12.1950

W wyniku reorganizacji szeregu państwowych oraz prywatnych firm związanych z branżą morską, Minister Żeglugi podejmuje decyzję o zastąpieniu powyższych organizacji, nowo powołanym państwowym przedsiębiorstwem o nazwie Morska Agencja w Gdyni.

1.01.1951

Morska Agencja w Gdyni rozpoczyna działalność.  Biuro znajduje się na terenie ówczesnego Dworca Morskiego
w Gdyni.

1954 - 1963

MAG przejmuje całkowicie obsługę statków krajowych armatorów – Polskich Linii Oceanicznych i Polskiej Żeglugi Morskiej oraz jednostek pozostających w czarterze Polsko-Chińskiego Towarzystwa Okrętowego Chipolbrok.

1963

Pracę w Morskiej Agencji w Gdyni rozpoczyna Zygmunt Śmigielski, późniejszy, wieloletni prezes MAG oraz zasłużony dla trójmiejskiej społeczności kreator polskiego przemysłu morskiego.

1970

MAG reprezentuje 64 zagraniczne regularne linie żeglugowe oraz 48 zagranicznych klubów ubezpieczeniowych.

1972

Przeprowadzka na ulicę Pułaskiego 8 w ścisłym centrum Gdyni.

1991

Zygmunt Śmigielski wraz z najbliższymi współpracownikami oraz przy wsparciu pracowników MAG przeprowadza jedną z pierwszych udanych prywatyzacji firmy państwowej. Morska Agencja w Gdyni staje się spółką pracowniczą i zmienia nazwę na Morską Agencję Gdynia.

1994

Rozpoczęcie działalności biura w Londynie, które zajmuje się akwizycją i mustrowaniem polskich załóg na statków zagranicznych armatorów.

Przeprowadzka do kompleksowo przebudowanego obiektu dawnego HANDLOMORU, znajdującego się przy ulicy Tadeusza Wendy 15, który został nabyty przez firmę na własność.

1997

MAG otrzymuje certyfikat ISO 9001.

1998

MAG otrzymuje nagrodę pierwszej edycji konkursu Przedsiębiorstwo Fair Play, przyznawanej przez Krajową Izbę Gospodarczą.

początek XXI wieku

Morska Agencja Gdynia stale rozszerza zakres swojej działalności o kolejne usługi transportowo – logistyczne, obsługę celną, magazynowanie oraz spedycję kolejową.

2005

Zarząd podejmuje decyzję o zakupie terenów znajdujących się w Porcie Darłowo, gdzie powstaje Terminal MAG.
W kolejnych latach ilość oddziałów MAG stale rośnie. Nowe biura zlokalizowane są na terenie całej Polski oraz
w Rumunii w Constancy. MAG staje się liderem na polskim rynku spedycji zachowując swój dawny charakter – idealnej kompozycji doświadczenia z nowoczesnym spojrzeniem na zmieniający się rynek.

2017

Po przepracowaniu 55 lat w MAG, Zygmunt Śmigielski przechodzi na zasłużoną emeryturę.

2018

Morska Agencja Gdynia z wieloma nagrodami na swoim koncie, uznaniem kontrahentów rozwija koncepcję MAG Centrum, zrzeszającego firmy świadczące szeroko pojęte usługi portowe, logistyczne, transportowe oraz offshore.

2020

MAG obchodzi 70 lat swojego istnienia. Będąc doświadczonym 70-latkiem jest 30-letnią prężnie działającą spółką pracowniczą, która zachowała pozycję lidera na rynku agencyjnym obsługując najwięcej statków we wszystkich polskich portach morskich. Własna flota transportowa z każdym rokiem przemierza kolejne setki tysięcy kilometrów. Firma posiada już ponad 25 tys. m² magazynów i własny specjalistyczny sprzęt przeładunkowy.

Zespół specjalistów z każdej dziedziny tworzy zgrany zespół, którego praca przekłada się na fakt, że Morska Agencja Gdynia to lider wśród przedsiębiorstw branży usług morskich w Polsce.