65 lat działalności Morskiej Agencji Gdynia

 

W tym roku obchodzimy zaszczytny jubileusz naszej działalności. Sześćdziesiąt pięć lat doświadczenia na rynku jest niebagatelną okazją do świętowania rocznicy, ponieważ jesteśmy jedną z najdłużej działających firm na polskim rynku, z branży transportu i logistyki. W ciągu tych sześćdziesięciu pięciu lat Morska Agencja Gdynia stała się marką, z którą współpracują eksporterzy i importerzy z całego świata, armatorzy, linie żeglugowe, spedytorzy, porty, urzędy morskie, celne i graniczne, banki, instytucje finansowe, a także ubezpieczyciele.

 

Nasza historia rozpoczęła się w 1951 roku, kiedy to powstało przedsiębiorstwo państwowe Morska Agencja w Gdyni. Reprezentowaliśmy wówczas w Polsce zagraniczne linie żeglugowe, armatorów i kluby ubezpieczeniowe (P&I). W portach świadczyliśmy usługi agencyjne dla statków polskich oraz obcych bander. Wkrótce poszerzyliśmy swój zakres działań o czarterowanie statków, spedycję portową i kontenerową oraz pośrednictwo pracy dla polskich marynarzy na statkach zagranicznych armatorów.

 

Na początku lat dziewięćdziesiątych nasza firma przekształciła się w spółkę pracowniczą – Morska Agencja Gdynia Sp. z o. o. Była to pierwsza prywatyzacja w branży usług  morskich, w Polsce. Nowe wówczas środowisko gospodarki wolnorynkowej stało się impulsem do rozwoju. Zachodzące zmiany spowodowały, że zaangażowaliśmy się również w usługi spedycji kolejowej, lotniczej, a także w magazynowanie i dystrybucję towarów oraz obsługę celną.

 

Dziś, w obliczu jubileuszu, chcielibyśmy podziękować naszym klientom, współpracownikom oraz pracownikom, życząc kolejnych lat owocnej współpracy.

 

Zobacz film z obchodów jubileuszu na STS Dar Młodzieży