Przejdzie czy nie przejdzie? Odprawa celna okiem agencji celnej.

Takiego webinaru w historii Morskiej Agencji Gdynia jeszcze nie było. W nowej formule w studiu MAG, 20 kwietnia o godzinie 13.00 zmierzymy się z niezwykle trudną tematyką odpraw celnych i wskażemy najczęstsze błędy importerów, które nierzadko skutkują kontrolą skarbową. 

Tytuł webinaru nie jest przypadkowy.  Eksperci MAG podczas godzinnego spotkania pokażą najciekawsze przykłady, gdzie odprawa celna po prostu… nie miała prawa przejść.

0
ILOŚĆ WSZCZĘTYCH KONTROLI CELNO-SKARBOWYCH W 2021

źródło: https://www.prawo.pl/podatki/liczba-kontroli-podatkowych-2021-2022-rosnie,513644.html

Ponadto, wyjaśnimy w prosty sposób jak wygląda odprawa celna “od kuchni” w MAGu.

Etapy odprawy celnej

SKOMPLETOWANIE DOKUMENTÓW

ZGŁOSZENIE ODPRAWY CELNEJ

DECYZJA USC

ZWOLNIENIE TOWARU

ZAPŁATA CŁA + VAT

Plan ramowy webinaru:

  • Jak wygląda odprawa cena od kuchni? Dokumenty, odpowiedzialność, procedury.
  • Najczęstsze błędy podczas importu.
  • Kontrola, rewizja – kompetencje KAS.
  • Poradnik importera – jak przygotować się dobrze do odprawy celnej?
  • Wystąpienie gościa specjalnego.
  • Najważniejsze newsy dotyczące odprawy celnej w 2022 roku.

20 kwietnia

13.00

Poznaj ekspertów MAGu!

F__POB3910 kopia 22

Marcin Szreder

Z-ca Kierownika Zespołu Agencji Celnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa celno-podatkowego. Uprawnienia Agenta Celnego zdobył w 2012 roku. Współpracuje z firmami, które działają w różnych branżach, sprawnie realizując odprawy celne we wszystkich możliwych procedurach.

Karolina_Damaszk4

Karolina Damaszk

Absolwentka Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na kierunku „Transport i Logistyka" wydziału nawigacyjnego. Od 5 lat Spedytor morski w dziale operacyjnym Morskiej Agencji Gdynia. Zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie importu oraz eksportu towarów.

Gość specjalny wydarzenia.

insp. Damian Bulejak

W organizacji od 1993 roku. W latach 1993-2017 w Służbie Celnej. Służbę rozpoczynał na drogowym przejściu granicznym w Bezledach na stanowisku odpraw w ruchu osobowym, potem towarowych. Od 2010 do 2017 pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Urzędu Celnego nadzorującego przejścia graniczne oraz oddziały wewnętrzne. Po reformie KAS Damian Bulejak objął stanowisko Kierownika Działu Kontroli Celno-Skarbowej, gdzie zajmował się zwalczaniem nielegalnego hazardu, a później objął funkcję Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Od maja 2021 Zastępca Dyrektora IAS z Gdańsku

Webinary Morskiej Agencji Gdynia odbywają się w ramach projektu edukacyjnego non-profit #PodręcznikImportera Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie!

Do wydarzenia zostało

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy