Podręcznik Importera – internetowy projekt edukacyjny trwa!

 

W roku 2018 Morska Agencja Gdynia kolejny raz podjęła się organizacji projektu Podręcznik Importera. Jego ideą jest edukacja tych firm i przedsiębiorców, którzy rozpoczynają swoją przygodę z importem produktów z Chin. W ramach projektu organizowane są cykliczne, darmowe webinary, podczas których można zyskać wartościową wiedzę i praktyczne informacje.

 

Szkolenia prowadzone są przez specjalistów z zakresu importu, handlu zagranicznego oraz kultury biznesowej panującej na wschodzie. Do akcji włączyły się zarówno firmy odpowiedzialne za weryfikacje kontrahentów, jak i profesjonalni handlowcy. W tegorocznej edycji dla uczestników przygotowano praktyczne wskazówki dotyczące procedur celnych, organizacji importu produktów, kontaktu z chińskimi producentami czy kontroli towarów. Pierwsze trzy webinary zgromadziły rekordową publiczność, a popularność naszych szkoleń ciągle rośnie!

 
Obsługa celna - webinar
 
 

Obsługa celna – pytania i odpowiedzi


 

Dokładnie 14 lutego odbyło się pierwsze internetowe szkolenie, podczas którego skupiliśmy się na obsłudze celnej. W trakcie jego trwania poruszono tematy związane ze zmianami w prawie celnym, a także rolą agenta celnego. Omówione zostały również podstawowe dokumenty handlowe i najważniejsze zagadnienia związane z odprawą celną. Webinar zgromadził ponad 140 uczestników.

 

Zobacz materiały z webinaru oraz odpowiedzi na pytania.
 
Import drobnicy z Chin webinar
 
 

Import drobnicy z Chin – pułapki i zagrożenia


 

Równo miesiąc później, 14 marca Wojciech Froelich z serwisu DrobnicaMorska.pl podjął temat importu drobnicy z Chin drogą morską, a także pułapek i zagrożeń czyhających na importerów. Szkolenie było skierowane bezpośrednio do początkujących osób, które mogły razem ze specjalistą prześledzić całą ścieżkę sprowadzania towarów z Dalekiego Wschodu. W trakcie szkolenia poruszono również temat płatności za towar, ubezpieczeń oraz warunków dostaw. W szkoleniu wzięło udział ponad 150 osób!

 

Zobacz materiały z webinaru oraz odpowiedzi na pytania.
 
Kontakt z chińskim producentem - webinar
 
 

Kontakt z Chińskim producentem – targi China Homelife 2018


 

18 kwietnia odbył się trzeci webinar z serii, który poprowadziła specjalistka od relacji Polsko – Chińskich. Patrycja Pendrakowska, prezes Centrum Studiów Polska-Azja opowiedziała o tym w jaki sposób przygotować się do targów China Homelife, a także jak nawiązywać kontakt z chińskimi producentami. Podczas webinaru można było pozyskać wiedzę na temat poprawnego zachowania, rozmowy, a także wręczania wizytówek i upominków chińskim kontrahentom. Poruszono także temat platform, które pozwalają na efektywne przygotowanie się do wydarzenia i umówienia na spotkanie jeszcze przed targami.

 

Zobacz materiały z webinaru oraz odpowiedzi na pytania.

 

Morska Agencja Gdynia już teraz zaprasza wszystkich początkujących oraz bardziej zaawansowanych importerów na kolejne webinary. Udział w szkoleniu to idealna okazja na odświeżenie informacji lub rozpoczęcie importu produktów z Chin. Nadchodzące szkolenia z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto interesuje się handlem z Dalekim Wschodem.

 

Najbliższe webinary:


 

Jak podnieść bezpieczeństwo importu z Chin? Weryfikacja kontrahenta, kontrola towaru jeszcze w Chinach.

Termin: 13.06.2018, godz.13:00
Prelegent: Mariola Bańdo-Szwaj, Verico Experts Sp. z o. o.

 

Kolej z Chin dla każdego

Termin: 25.07.2018, godz.13:00
Prelegent: Michał Golańczyk, KolejChiny.pl

 

Jak wybrać dobrego spedytora?

Termin: 29.08.2018, godz.13:00
Prelegent: Dawid Wardin, Cargo School