Podręcznik Importera – internetowy projekt edukacyjny trwa!

 

W roku 2018 Morska Agencja Gdynia kolejny raz podjęła się organizacji projektu Podręcznik Importera. Jego ideą jest edukacja tych firm i przedsiębiorców, którzy rozpoczynają swoją przygodę z importem produktów z Chin. W ramach projektu organizowane są cykliczne, darmowe webinary, podczas których można zyskać wartościową wiedzę i praktyczne informacje.

 

Szkolenia prowadzone są przez specjalistów z zakresu importu, handlu zagranicznego oraz kultury biznesowej panującej na wschodzie. Do akcji włączyły się zarówno firmy odpowiedzialne za weryfikacje kontrahentów, jak i profesjonalni handlowcy. W tegorocznej edycji dla uczestników przygotowano praktyczne wskazówki dotyczące procedur celnych, organizacji importu produktów, kontaktu z chińskimi producentami czy kontroli towarów. Pierwsze trzy webinary zgromadziły rekordową publiczność, a popularność naszych szkoleń ciągle rośnie!

 
Obsługa celna - webinar
 

Obsługa celna – pytania i odpowiedzi

 

Dokładnie 14 lutego odbyło się pierwsze internetowe szkolenie, podczas którego skupiliśmy się na obsłudze celnej. W trakcie jego trwania poruszono tematy związane ze zmianami w prawie celnym, a także rolą agenta celnego. Omówione zostały również podstawowe dokumenty handlowe i najważniejsze zagadnienia związane z odprawą celną. Webinar zgromadził ponad 140 uczestników.

 

Zobacz materiały z webinaru oraz odpowiedzi na pytania.
 
Import drobnicy z Chin webinar
 

Import drobnicy z Chin – pułapki i zagrożenia

 

Równo miesiąc później, 14 marca Wojciech Froelich z serwisu DrobnicaMorska.pl podjął temat importu drobnicy z Chin drogą morską, a także pułapek i zagrożeń czyhających na importerów. Szkolenie było skierowane bezpośrednio do początkujących osób, które mogły razem ze specjalistą prześledzić całą ścieżkę sprowadzania towarów z Dalekiego Wschodu. W trakcie szkolenia poruszono również temat płatności za towar, ubezpieczeń oraz warunków dostaw. W szkoleniu wzięło udział ponad 150 osób!

 

Zobacz materiały z webinaru oraz odpowiedzi na pytania.
 
Kontakt z chińskim producentem - webinar
 

Kontakt z Chińskim producentem – targi China Homelife 2018

 

18 kwietnia odbył się trzeci webinar z serii, który poprowadziła specjalistka od relacji Polsko – Chińskich. Patrycja Pendrakowska, prezes Centrum Studiów Polska-Azja opowiedziała o tym w jaki sposób przygotować się do targów China Homelife, a także jak nawiązywać kontakt z chińskimi producentami. Podczas webinaru można było pozyskać wiedzę na temat poprawnego zachowania, rozmowy, a także wręczania wizytówek i upominków chińskim kontrahentom. Poruszono także temat platform, które pozwalają na efektywne przygotowanie się do wydarzenia i umówienia na spotkanie jeszcze przed targami.

 

Zobacz materiały z webinaru oraz odpowiedzi na pytania.

 

Jak podnieść bezpieczeństwo importu z Chin? Weryfikacja kontrahenta, kontrola towaru jeszcze w Chinach.

 

13 czerwca odbyło się szkolenie dotyczące bezpieczeństwa w imporcie z Chin. Webinar dotyczył takich zagadnień jak poszukiwanie zaufanych producentów, ich weryfikacja, a także kontrola towaru przed wysyłką. Wskazano najczęstsze błędy początkujących importerów, a także zwrócono uwagę na złote zasady handlu z Chinami. Szkolenie prowadził ekspert tej dziedzinie, Pani Mariola Bańdo-Szwaj, która znana jest z firmy Verico Experts Sp. z o.o.

 

Zobacz materiały z webinaru oraz odpowiedzi na pytania.

 

Kolej z Chin dla każdego

 

Dnia 25 lipca miało miejsce najbardziej wyczekiwane szkolenie przez wszystkich internautów. Michał Golańczyk, koordynator serwisu KolejChiny.pl poprowadził webinar dotyczący importu z Chin drogą kolejową. Przekazał uczestnikom wartościową wiedzę na temat Nowego Jedwabnego Szlaku, a także jego znaczenia dla polskich importerów. Prelegent skupił się także na zaletach frachtu kolejowego jak i jego organizacji od drzwi do drzwi.

 

Zobacz materiały z webinaru oraz odpowiedzi na pytania.

 

Kolej z Chin dla każdego

 

Jak wybrać dobrego spedytora?

 

29 sierpnia naszą siedzibę w Gdyni odwiedził Dawid Wardin, który reprezentował firmę CargoSchool – profesjonalną szkołę dla spedytorów. Jako osoba z wieloletnim doświadczeniem w branży logistycznej przekazał uczestnikom wiedzę dotyczącą wyboru odpowiedniego spedytora. W trakcie szkolenia padły odpowiedzi na najważniejsze pytania, które trzeba sobie zadać przed rozpoczęciem współpracy z firmą spedycyjną.

 

Zobacz materiały z webinaru oraz odpowiedzi na pytania.

 

Jak wybrać dobrego spedytora?

 

Morska Agencja Gdynia już teraz zaprasza wszystkich początkujących oraz bardziej zaawansowanych importerów na kolejne webinary. Udział w szkoleniu to idealna okazja na odświeżenie informacji lub rozpoczęcie importu produktów z Chin. Nadchodzące szkolenia z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto interesuje się handlem z Dalekim Wschodem.

 

Najbliższe webinary:

 

Jak skutecznie komunikować się z chińskim partnerem?

Termin: 26.09.2018, godz.13:00
Prelegent: Leszek Ślazyk, Chiny24.com
Zapisy: Kliknij tutaj
Informacje: Kliknij tutaj

 

Kontakt z chińskim partnerem - webinar